Naši žáci pro ONKU na kole

před 6 měsíci, 19.6.2017 ONKA je neziskový spolek rodičů dětí, které prošly onkologickým onemocněním.

Cílem cyklojízdy je získání finančních prostředků na pomoc rodinám onkologicky léčených dětí a tak podpořit jejich návrat do běžného života. Všechny získané finanční prostředky budou použity na víkendové relaxační pobyty malých pacientů a rodičů. Naši "parlamenťáci" společně se slovenskými přáteli a OZ Deťom pre život sedli na kola a šlapali pro dobrou věc. Celá naše škola tak pomůže rodinám, jejichž dítě bojuje s onkologickým onemocněním. Během 8 etap ujedou cyklisté 973 km a navštíví 217 obcí České a Slovenské republiky.  My jsme rádi, že jsme je dnes mohli doprovodit na Velehrad, kde se naše cesty rozdělily. Prodejem náramků jsme také za celou naši školu přispěli sdružení ONKA částkou 5 000 Kč, která poslouží dobré věci.