Naše budoucnost nás zajímá

před 2 roky, 25.11.2015 I Klub kultury v Uherském Hradišti se na dva dny proměnil v nabídkový prostor středních škol převážně Zlínského kraje.

Snad v každé rodině, ve které mají žáka deváté třídy, řeší otázku, co čeká vycházející žáky po ukončení základní školy. Někteří – žáci i rodiče – mají jasno, a pokud se ve svých představách shodují, jde o tu nejlepší variantu. Jiní mají pocit, že dvě přihlášky je příliš málo. Abychom i my ve škole pomohli žákům a jejich rodičům zorientovat se v široké nabídce středních škol a oborů, nabízíme jim pomocnou ruku. Ve čtvrtek 19. prosince 2015 zaplnili naši školní jídelnu nejen naši žáci s rodiči, ale pozvání do školy přijali i zástupci z různých středních škol našeho regionu. Letos využilo možnost představit své školy celkem 14 středních škol – Gymnázium Uh. Hradiště, Obchodní akademie Uh. Hradiště, SŠPHZ Uh. Hradiště, SŠ MESIT Uh. Hradiště, Stojanovo gymnázium Velehrad, SPŠ OA Uh. Brod, SOU Uh. Brod, SŠ – COPT Uh. Brod, SŠ letecká Kunovice, SG a SOŠ Kunovice, SŠ Strážnice, SOŠS ochrany osob a majetku Zlín, CSOŠ Bojkovice, SŠ gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec. Všichni přítomní měli možnost popovídat si o jednotlivých školách a nabízených oborech. Snad toto setkání našim žákům i jejich rodičům pomohlo. V úterý 24. listopadu odpoledne samozřejmě přijali naši deváťáci ještě pozvání k návštěvě burzy středních škol. V prostorách přízemí Klubu kultury UH se prezentovaly většinou školy z Uherského Hradiště a nejbližšího okolí, první patro patřilo vzdálenějším školám, například z Přerova, Hranic, Rožnova pod Radhoštěm nebo Brna. Nabídka škol je opravdu pestrá, tak doufejme, že si naši žáci dobře zvolí a v nových školách budou úspěšní a spokojení.