NA SLOVÍČKO S ÚSPĚŠNÝM OLYMPIONIKEM

před 5 roky, 18.3.2016 Tento týden jsme vás informovali o úspěchu v krajském kole zeměpisné olympiády. Šesťák Štěpán Omelka v této soutěži získal krásné 5. místo. Do tohoto klání prošel přes školní a následně okresní kolo. V obou byl vítězem. A tak jsme Štěpu dnes trošku vyzpovídali.

Štěpi, co pro tebe znamenalo vítězství ve školním kole a později v kole okresním?
"Z vítězství jsem byl v obou případech samozřejmě nadšený. Moc to pro mě znamená. Ujistil jsem se, že mi zeměpis jde. Moc mě to baví - bez toho bych se do kraje nedostal. Měl jsem radost i z odměny za 1. místo v okresním kole. Dostal jsem knižní poukázku v hodnotě 400 Kč. Zatím jsem ji nevyužil, ale plánuji si koupit nějakou knížku o počítačích."

Jaké máš pocity po kole krajském? 5. místo je velmi pěkné. Jsi šťastný?
"Nejdřív jsem byl z výsledku trochu zklamaný, ale pak jsem si uvědomil, že to není tak špatné. Rozdíl mezi 1. a mým 5. místem byl totiž pouze 10 bodů. Já jsem měl 60 a vítěz 70 bodů. Určitě jsem se ve výsledkové listině neztratil."

Byly tyto soutěže pro tebe náročné? Co říkáš na zadání jednotlivých úkolů?
"Tak - některé otázky byly vážně těžké. Například na otázku - Jaká je rozteč kolejí v Angole? - jsem opravdu nevěděl, co napsat. I naše paní učitelka mě uklidnila, že toto fakt v hlavě nosit nemusím."

Co se ti na zeměpisné olympiádě líbilo nejvíce?
"Mě ta soutěž moc bavila, a to nejen kvůli tomu, že mě zeměpis baví a je mi blízký. Původně jsem to chtěl jen vyzkoušet a vůbec jsem nepočítal, že se dostanu tak daleko. Doufám, že i příští rok se budu moct zúčastnit a třeba se mi podaří podobně zabodovat."

Je zeměpis tvůj nejoblíbenější předmět? Máš i nějaké další oblíbené?
"Určitě ano. Už odmalička jsem rád hledal v mapách a četl encyklopedie.  A jaké předměty mě ještě baví? Je to přírodopis, angličtina, čeština, informatika a fyzika."

Co děláš rád ve volném čase?
"Ve volném čase s oblibou píši články na počítači. Baví mě lyžování a plavání. Moc rád cestuji. To souvisí se zeměpisem. V zimě jezdím na hory do Vysokých Tater a v létě k moři. O víkendech se vydáváme na výlety."

Moc ti k úspěchu gratulujeme! Chtěl bys ještě něco dodat?
"Děkuji. A co říct na závěr? Snad jen to, že se zeměpisem nehodlám přestat!".