Na skok u sousedů

před 15 dny, 6.5.2019 Do habsburské Vídně ne za prací, ale za poznáním

Po delší době se žáci našich devátých tříd vypravili objevovat krásy habsburské Vídně. Náš výukový program byl rozdělen do tří částí. Nejprve jsme zakotvili u nejnavštěvovanější památky Vídně, zámku Schönbrunn, který byl letním sídlem Habsburků. Pomalou procházkou jsme došli až k zámecké kolonádě Gloriette, která je postavena na nejvyšším bodě zámecké zahrady. Druhá zastávka směřovala do centra města, kde nás čekala tříhodinová komentovaná prohlídka nejvýznamnějších vídeňských památek. Tato zastávka nám potvrdila známé rčení „za vším hledej ženu“, jelikož jsme ji začali na náměstí Marie Terezie, a ukončili ji u památníku Alžběty Bavorské, přezdívané Sisi. Třetím bodem programu byla návštěva zábavního parku Prater, který naše „děti“ vyhlížely od časných ranních hodin. Po celou dobu nás provázelo také vymodlené počasí, a tak můžeme říct, že exkurze do Vídně byla více než vydařená.

Poděkování patří zcela jistě panu Kočímu, který celý zájezd organizoval a po Vídni nás po celou dobu provázel.