Na mamuta!

před 4 roky, 23.11.2016 Viděli jsme ho na vlastní oči.

Naši cestu do Brna provázely mnohé obavy, z nichž první a největší byla z jízdy autobusem. Zážitky dětí z minulých výletů mluvily za vše. Ne všem totiž dělá jízda autobusem dobře.

Naše obavy nám pomohl rozptýlit pan řidič historkou, která zněla asi takto:

Paní učitelka: „Vzala sis ten kinedryl?“

Žákyně: „Ano, vzala.“

Paní učitelka: „Opravdu?“

Žákyně: „Opravdu, celou dobu ho držím v ruce.“

S úsměvem na rtech a nepříjemným pocitem jsme projeli „Buchláky“...  Tím skončily veškeré naše obavy a my se vydali za legendárním brněnským mamutem.

Hodinová prohlídka v Anthroposu na téma Pravěk proběhla za velkého zájmu našich dětí. Všichni jsme si potěžkali pěstní klín - pravděpodobně nejstarší předmět, jaký jsme kdy drželi v ruce, a společné foto u mamuta bylo pravěkou tečkou první části naší exkurze.

Následoval přesun do centra Brna ke kostelu sv. Jakuba. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny, protože nás čekal vstup do brněnského podzemí a návštěva kostela sv. Jakuba. Stísněné prostory v kostnici totiž nedovolovaly vstup více než 25 dětí. Lebky a kosti nás okouzlily. Zvláště žáci 6.A nechtěli brněnské podzemí vůbec opustit...:-)

A protože se nám „mekáč“ ani vánoční trhy tematicky do naší exkurze nehodily, rychle jsme spěchali domů, do Kunovic, do jídelny.

Rodiče určitě potěší fakt, že naši šesťáci byli pochváleni za vzorné chování v obou navštívených objektech.