NA KOLE NA MAMUTA

před 3 měsíci, 12.6.2019 Třídní výlet 7. A

Je ráno 7.6.2019, 4.00 hod. Nad školou řádí bouřka a telefony žáků 7.A se rozsvěcují s otázkami – bude, nebude. Jde o Den D našeho výletu (pouze o den a 75 let později než Operace Overlord) s krycím názvem „na kole na MAMUTA“. Vzali jsme zpátečku od prvního návrhu na trampolíny v Praze a po výběrovém řízení na letošní třídní výlet jsme odsouhlasili výlet na kole po krásách okolí naší školy. Vzdělávacím cílem se stala Stezka lovců mamutů v Boršicích, ale přiznáme se, že jsme se těšili hlavně na dovádění na Haldě.

V 8. 00 bylo dávno po bouřce, počasí nádherné, tak jsme s chutí vyrazili. Těch celkových 30 km nemohlo být žádným problémem. Pro zpestření jsme si cestou udělali zastávku na motokrosové trati a „povinně“ v pískovně. Pak již to byl kousek na Haldu. Mohli jsme relaxovat, sportovat, hrát hry a řádit na trampolíně. K tomu totiž máme i určité vlohy a gymnastickou průpravu. Některé „triky“ se nám opravdu povedly. Po dobrém obědě jsme navštívili MAMUTA a ještě nám zbyla chvíle na hry a zmrzlinu. Domů jsme to vzali přes jezera v Nové Vsi a spokojení, také trochu unavení, jsme v podvečer šťastně a ve zdraví dorazili domů. HURÁ.