Na cestě z Betléma až k nám

před 2 roky, 18.12.2015 Příjemné povídání s kunovským panem farářem

Každoroční setkání s kunovským panem farářem před vánočními svátky ve škole bývá vždy spojeno s jeho příjemným vyprávěním. Ne jinak tomu bylo i nyní, přesně týden před Vánocemi. Vyprávěl nám o narození Ježíška v městě Betlémě, o svaté Barborce, svaté Lucii, o Cyrilu a Metoději, jejichž cesta vedla až k nám. Místa, o kterých nám pan farář poutavě vyprávěl, žáci ukazovali na mapě a značili je žlutou stužkou. Milé bylo taky poslouchat přání, která žáci vyslovovali při vzájemném předávání zapálené lucerničky. Na závěr si všichni vyrobili královskou korunu, takže místo tří králů jich bylo ve třídě hned dvacet. Děkujeme panu faráři za moc hezké vyprávění, a taky za sladkou odměnu, kterou každý žáček od něho dostal.