My tři králové

před 2 roky, 11.1.2016 Malí králové koledovali v Kunovicích

V sobotu ráno 9. ledna to začíná na domečku pod kostelem žít. Připravuje se tady snídaně pro koledníky, kteří se rozhodli i letos pomoci při tradiční Tříkrálové sbírce 2016. 96 malých koledníků (většinou děti z naší školy) a 28 vedoucích skupin spořádá 8 bochníků chleba, 2 kg salámu, 4 másla a 20 vajíček. Společně vypijí 12 l čaje, aby pak mohli vyrazit koledovat do Kunovic. Občané Kunovic začínají otvírat koledníkům své domy a po obědě je jasné, že i letos byli štědří. Vybralo se celkem 146. 880 Kč a za to všem patří velký dík. Patronát nad letošní sbírkou si v naší škole vzal žákovský parlament a podařilo se mu také do této sbírky zapojit i svoje členy. Za všechny členy promluvila Vanda Charbutová. „Také letos se v Kunovicích uskutečnila Tříkrálová sbírka 2016. Zúčastnilo se hodně dětí, ze kterých se poskládalo 28 skupinek. V některých skupinkách byli dokonce čtyři králové. Vedoucí skupinky měl u sebe kasičku, do které nám lidé dávali peníze. Ty se pak přepočítaly a odevzdaly Charitě. Domů jsme si také přinesli tašku plnou sladkostí, které jsme dostávali za koledování. Některé skupinky natáčela TV Slovácko. Tak až uslyšíte v televizi My tři králové ….., jsou z Kunovic. Rádi jsme vyrazili do ulic koledovat, protože jsme chtěli pomoci druhým.”