Milion korun na náš další projekt

před 10 měsíci, 6.2.2017 Uspěli jsme s další projektovou žádostí

Jeden velký mezinárodní projekt jsme sotva ukončili a už začínáme s dalším (i). Tato (ne) rovnice opakovaně platí pro naši školu. Aby fungovala a aby v kolonce aktuální projekty nebyla nula, dosazujeme do ní dlouhodobě enormní nasazení všech členů pedagogického sboru. Stejné to bude i v případě projektu, na který jsme získali peníze, konkrétně víc než milion korun, z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.  Projekt má název „Zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích“ a potrvá až do září 2019. Do jeho realizace se zapojí kompletní pedagogický sbor. Také díky tomuto projektu můžou v některých hodinách učit jednu třídu dva učitelé a také díky tomuto projektu jsme mohli ve škole sestavit minitýmy, vlastně jakési trojice pedagogů, kteří navštěvují své hodiny, vzájemně si je hodnotí a dělí se o zkušenosti. „Vzájemné sdílení zkušeností je pro naši školu typické, už dlouho pracujeme podobným způsobem. Je to ale náročné organizačně i finančně, díky dotaci nám tyto problémy na dva roky zmizí,“ pochvaluje si ředitel školy Marek Tvrdoň. Součástí projektu jsou i odborně zaměřená setkávání s rodiči žáků. A také v tomto případě platí, že peníze z projektu nám umožňují snadněji realizovat to, co jsme ve škole dělali už dříve.