Mikulášské pozitivní zprávy

před 2 měsíci, 6.12.2019 Školou zase jezdil Mikuláš

Nejdřív při řinčení řetězů zabořit hlavu až někam úplně pod lavici a schovat se před čertem. A pak tu hlavu zabořit znovu, tentokrát do pytlíku plného dárků od Mikuláše. Takový byl nejobvyklejší scénář provázející putování „mikulášské trojice“ po třídách naší školy. Mezi oběma okamžiky sice někdy uplynuly perné chvíle, vždyť co kdyby si ten čert vzpomněl na všechny naše vylomeniny, ale nakonec vše dobře dopadlo. Někteří hříšníci se sice peklu sami nabízeli a čert už se jejich prosbu chystal vyslyšet, blahosklonné pokynutí anděla ale jeho snahu vždy zastavilo.
I jiné příznivé zprávy nám letos tento krásný svátek přinesl. Mikulášovi se vrátila jeho síla, po škole znovu jezdil (tentokrát na koloběžce) a nevyhnul se při tom jednomu karambolu. Přibylo hráčů i zpěváků v nebeské kapele, ta měla dokonce dva frontmany (Josef Snopek, Pavel Šuranský). Čert nerozdával brambory, hříšníky nechával ochutnat kyselé zelí. Do pekla tak ani letos nikdo nemusel, to největší peklo si stejně často vytváříme sami, a všude vládla příjemná mikulášská nálada. Tak v naší škole začaly Vánoce. Filmové Vánoce!

Více fotografií a také videa najdete na našem facebooku.