Matematický klokan i Pythagoriáda

před 8 měsíci, 18.3.2017 Konec zimního období je na naší škole vždy ve znamení matematiky

Začíná to školním kolem Pythagoriády, v něm soutěžící řeší 15 úloh. V některých využívají postupy, které už znají, v jiných mají najít souvislosti a vyřešit logickou úlohu. Letos se této soutěže zúčastnilo na naší škole celkem 95 žáků 5.- 8. ročníku. A kdo byl nejlepší? Podívejte se na přehled vítězů:

5. ročník:

1. Kristýna Kozáková (5.B)

2. Stella Frýsová (5.B)

3. Matyáš Ondrůšek (5.A)

6. ročník:

1. Martin Holcner (6.A)

2. Adam Škrášek (6.A)

3. Anna Miklíková (6.A)

7. ročník:

1. Vanda Charbutová (7.B)

2. Andrej Ilenčík (7.A)

3. Tadeáš Skála (7.A)

8. ročník:

1. Robert Ptáček (8.A)

2.- 4. Darina Důbravová (8.A)

2.- 4. Jindřiška Marková (8.A)

2.- 4. Zuzana Lapčíková (8.A)

Další soutěží tohoto období je Matematická olympiáda. Ve školním kole čeká na žáky 6 poměrně složitých úloh, úspěšní řešitelé musí zvládnout alespoň 4. V tomto týdnu proběhlo vyhodnocení výsledků pro kategorii 6. 7. a 8. ročníků. Práce všech úspěšných řešitelů byly odeslány pro výběr účastníků okresního kola. Moc nás potěšilo, že ve všech těchto ročnících se našli matematikové, kteří se pustili i do tak náročného zadání.

A poslední soutěží je Matematický klokan, který proběhl v pátek 17. března. V ten den v 8 hodin ovládlo celou naši školu naprosté ticho, protože v tu chvíli začali řešit úlohy ze zadání všichni žáci 2. - 9. ročníku. Nyní probíhá zpracování výsledků jednotlivých kategorií, všichni jsme zvědaví, jak to dopadne.