Maskot nám pomohl k vítězství

před 7 měsíci, 5.5.2017 Získali jsme zlato v okresním kole Zlatého listu.

Ve čtvrtek 4. května jsme se vypravili k přehradě Sovín u Boršic, kde se konalo okresní kolo Zlatého listu. Letos je pořádala Základní škola Františka Horenského v Boršicích a Český svaz ochránců přírody. V minulých letech se nám v této soutěži velmi dařilo, zvítězili jsme totiž v krajském i národním kole. O to více jsme se obávali, jestli letošní ročník zahájíme také úspěchem. Ve Zlatém listu se soutěží v mladší kategorii (4. – 6. třída) a starší kategorii (7. – 9. třída). Družstvo je tvořeno šesti členy, kteří se rozdělí do dvou hlídek po třech, bodový součet obou hlídek se sčítá. Soutěž probíhá formou stezky s otázkami na připravených stanovištích a podél celé trati jsou rozmístěny doplňující úkoly. Naše mladší družstvo ve složení Magdaléna Fantová, Šimon Turčinek, Dominik Ptáček, Adam Škrášek, Vojtěch Orság a Karolína Pašková obsadilo velmi pěkné šesté místo. Lépe se nám dařilo ve starší kategorii. Družstvo, které si říká Lynxteam a má za maskota rysa, vystoupalo na stupínek nejvyšší. Odneslo si zlato a postoupilo do krajského kola, které se bude konat 23. května ve Valašském Meziříčí. Členy zlatého týmu byli: Lucie Herbánská, Andrej Ilenčík, Eliška Kostrhunová, Tadeáš Skála, Ondřej Kavka a Kamila Sochorcová. Všem jmenovaným gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.