Máme stříbro z krajské soutěže „Poznej a chraň“

před 2 roky, 21.4.2016 Lucie Herbánská, Ondřej Kavka a Eliška Kostrhunová přivezli druhé místo z krajského kola přírodovědné soutěže „Poznej a chraň“.

V pondělí 18. 4. a v úterý 19. 4. se naši žáci zúčastnili krajského kola přírodovědné soutěže „Poznej a chraň“. Jak jsme již psali dříve, soutěž vyhlašuje Český svaz ochránců přírody a letos se konal už 18. ročník. Účasti v krajském kole předcházelo umístění na stupních vítězů v okresním kole.

V pondělí odjelo soutěžit družstvo ve složení Šimon Turčinek, Martin Holcner a Magdaléna Fantová. Původně byl mezi třemi postupujícími Adam Škrášek, který ale ve stejný den absolvoval přijímací zkoušky na gymnázium. Skvěle ho nahradil právě Martin Holcner. Týmu se výborně dařilo v testové části soutěže. O umístění mimo stupně vítězů rozhodla poznávačka, která byla i podle organizátorů soutěže velmi obtížná. Přesto si soutěžící odvezli hezké vzpomínky, drobné odměny, užili si spoustu legrace a zažili i chvilky napětí, to když se pokazil autobus, kterým měli cestovat z Uherského Hradiště do Zlína.

V úterý se do Želechovic nad Dřevnicí rozjelo další naše družstvo, které soutěžilo ve starší kategorii. Lucie Herbánská, Ondřej Kavka a Eliška Kostrhunová potvrdili roli favoritů a po vynikajícím výkonu obsadili druhou příčku. Od prvního místa je přitom dělily jen dva body. Po loňském prvenství je to další skvělé umístění tohoto týmu. A to nejsou přírodovědné soutěže zdaleka u konce. Ve čtvrtek se Ondra a Lucka utkají v okresním kole biologické olympiády s elitou okresu a v květnu se dva týmy zúčastní krajského kola Zlatého listu. V této soutěži se loni náš tým Želvy a Užovky probojoval až do národního kola. Držte jim palce. Všem děkuji za výbornou reprezentaci školy i za podané výkony.

Růžena Hlůšková