Máme chemii v malíčku

před 19 dny, 22.11.2018 V úterý 20. listopadu změřili síly žáci 9. tříd, kteří se zapojili do soutěže Mladý chemik.

Jedná se o soutěž, která má v celé České republice propagovat chemii na základních školách a je velmi populární. Nejlepší z účastníků získávají hodnotné ceny v regionálním i celostátním finále. Soutěž se skládá ze čtyř kol. První kolo probíhá vždy na základní škole, druhé kolo pořádá Střední průmyslová škola Otrokovice a má vybrat třicet nejlepších řešitelů, kteří postoupí do regionálního kola. Z nich vzejdou dva postupující za Zlínský kraj do celostátního finále. To proběhne v červnu 2019 na Fakultě chemicko – technologické Univerzity Pardubice. Do soutěže jsme se poprvé zapojili v minulém školním roce a uspěli jsme. Robert Ptáček obsadil ve Zlínském kraji výborné 5. místo. Letos se do našeho školního kola zapojilo celkem 12 žáků. Ve vědomostním chemickém testu exceloval Štěpán Omelka z 9. A, který všechny otázky a úkoly vyřešil na výbornou a neztratil tak ani bod. Druhé místo si odnáší Lucie Herbánská z 9. A a třetí příčku obsadil Tadeáš Skála rovněž z 9. A. Všichni tři výše jmenovaní postupují do 2. kola soutěže, které proběhne 11. prosince na Střední průmyslové škole v Otrokovicích. Držme jim palce, aby uspěli v silné konkurenci mladých chemiků a postoupili do regionálního kola.

Soutěže se dále zúčastnili (seřazeno podle abecedy): Petra Čechová z 9. A, Vanda Charbutová z 9. B, Andrej Ilenčík z 9. A, Ondřej Kavka z 9. A, Eliška Kostrhunová z 9. A, Markéta Masaříková z 9. B, Kateřina Pavelková z 9. A, Kamila Sochorcová z 9. A a Jakub Trampota z 9. B.