Léto ve Vápenicích 2015

před 6 roky, 29.8.2015 Deset nádherných dnů prožili táborníci ze školy U Pálenice v oblíbeném Agropenzionu u Michalců, poblíž obce Vápenice. Stejně jako v loňském roce odjeli do pravěku, který pro ně přichystal mnohá nová překvapení.

A tak 1. července 2015 začalo velké dobrodružství, na které určitě nikdo nezapomene. Pět oddílů, pět oddílových vedoucích, pradoktorka a pravedoucí lovili kosti a stavěli pravěké příbytky, o které bojovali. Rody se sešly na společném území, z kterého pak putovaly do svých kmenů. Zkusily si tak být celý den mimo civilizaci a večer si společně uvařily na ohni večeři. Ta pod modrým nebem chutnala opravdu všem. Pět rodů společně hledalo pravěký poklad. Cestu k pokladu pro svoje mladší kamarády vyznačili zkušení páťáci, kteří se zde cítili již jako doma. Z mnohých určitě budou skvělí vedoucí. A největší novinky? Nově vybudované zázemí okolo bazénu, kde jsme také strávili spoustu času. Zatímco dole v civilizaci byli všichni zchváceni horkem, my jsme si užívali sluníčka a pofukujícího vánku v teplotách nižších. Také většina z nás vypadá, že dovolenou u moře má již za sebou. Další novinkou byl jarmark s tvořivou dílnou, který pro nás připravila Chráněná dílna Lidumila. Pan Kozelek zase přijel za táborníky hasičským autem. Zchladit se vodou přímo z hadice bylo velmi příjemné. Tradičně přijel všechny pozdravit Jaroslav Polách, kunovický farář. Uteklo to. Letos snad rychleji jako jindy. Naplněni nejen zážitky, ale také skvělým jídlem, jsme odjížděli domů. A co je nejkrásnější? Mnozí se již nyní těší na další pobyt v této nádherné krajině. Tak zase za rok!

Magda Michalcová, Adam Strádal, Anička Kedroňová, Zdenka Peterková, Katka Kostrhunová, Petra Turčinková a Andrea Olbertová