Kunovice se chystají do Tokia

před 1 rokem, 1.11.2016 Na olympiádu? Jak se to vezme, čtěte pozorně

Olympiáda v japonském Tokiu sice bude až za čtyři roky, v naší škole se na ni ale chystáme už teď. Generálka na příští olympiádu se totiž uskuteční právě v Kunovicích. Tak jsme si to aspoň vymysleli v našem celoročním projektu s názvem Kunovice se chystají do Tokia.

V první části jsme všechny třídy rozdělili do pěti skupin podle barev olympijských kruhů a udělali z nich reprezentanty pěti kunovických částí (Bělinka, střed města, Na Zelničkách, Olšavní, Pekařská a Osvobození). Do konce listopadu musí jednotlivé soutěžní týmy (třídy) splnit zadané úkoly související  s městskou částí, kterou reprezentují. Pro představu. V daných částech budou vyhledávat například nejzajímavější budovy, vzácné rostliny, lidi se zajímavými osudy a podobně. V další fázi budou týmy navrhovat vlajky, loga a sportovní kolekci pro své reprezentanty, přichystají návrh olympijského domu a budou také komunikovat s médii, pro novináře připraví články o ambicích týmu i o aktivitách jednotlivých účastníků. Projekt vyvrcholí naším tradičním olympijským dnem v závěru školního roku.

Vše, co během projektu jednotlivé týmy vytvoří, budeme prezentovat na velké školní nástěnce. O jednotlivých aktivitách průběžně informujeme také na webu školy. Naši pozorní čtenáři díky tomu už vědí, že všichni ve škole jsme ještě před zahájením projektu, konkrétně během žákovského shromáždění, absolvovali lekci japonštiny, ve které jsme se naučili necelou desítku japonských slov či frází. Tak SAJONARA zase na těchto stránkách a také při našem projektu.

A na úplný závěr. Nechceme slibovat nic, co zatím není jisté, ale pokud vše dobře dopadne, připravíme nejen pro naše školáky, ale pro všechny zájemce besedu s přímými účastníky posledních olympijských her v brazilském Riu.

Detaily projektu najdete v příloze pod článkem.