Konverzační soutěž v ruském jazyce

před 10 měsíci, 17.1.2017 Мы говорим по-русски

Letos jsme se po několikaleté odmlce znovu zapojili do konverzační soutěže v ruském jazyce. Školní kolo proběhlo v pondělí 16. ledna 2017. Ruština je druhým cizím jazykem, žáci se ji učí od 7. ročníku. Do zápolení se přihlásili nejen deváťáci, ale i odvážné osmačky. Ne všichni přihlášení se nakonec dostavili – někteří se zalekli neúspěchu, někde se o absenci postarala nemocnost. Soutěžící – nakonec jen děvčata - musely splnit tři úkoly – poslech s porozuměním – ten byl společný a žákyně pak vyplňovaly pracovní listy; konverzační téma a popis obrázku – obojí si losovaly. Porota to vůbec neměla jednoduché a L. Kubenová i L. Böhmová se shodly: “Výkony všech byly velmi vyrovnané. Děvčata se poprala se zadanými úkoly výborně, nebála se mluvit a snažila se využít všechny své znalosti. Určitě si za odvahu a účast zaslouží pochvalu.“

O třetí místo se právem podělily Jindřiška Marková z 8. A a Alžběta Černá z 9. třídy, druhá skončila Karolína Tkadlecová a vítězkou se stala Simona Andrýsková, obě z 9. třídy.

Konverzační soutěž v ruském jazyce nemá okresní kolo, proto Simča bude reprezentovat v březnu naši školu rovnou v kole krajském. Držíme pěsti pro štěstí!