Kavárničky pro rodiče předškoláků i našich současných žáků

před 2 roky, 4.1.2016 Už na úterý 5. 1. 2016 jsme připravili další kavárničku. Přijďte si vyměnit zkušenosti.

Na třech akcích se mohou během ledna potkat rodiče našich současných i budoucích žáků. Unikátní příležitost setkat se přímo ve škole a vyměnit si případně zkušenosti nabízíme prostřednictvím našich kavárniček, které jsou novinkou tohoto školního roku. Na netradičních a neformálních setkáváních ještě více přibližujeme způsob, kterým ve škole učíme, a zároveň se snažíme nabídnout pomoc.

A dvě ze tří lednových kavárniček jsou určeny jak pro rodiče předškoláků, tak pro rodiče našich současných žáků. První taková kavárnička se uskuteční už v úterý 5. 1. 2016, od 16.30 do 17.45. Téma kavárničky: Poruchy učení. Kavárničku povedou: Mgr. Hana Drštičková (třídní současné 1.B), Mgr. Renata Urminská (třídní současné 3.A), Mgr. Libuše Kubenová (třídní současné 7.A a výchovná poradkyně) a Mgr. Karel Opravil (náš školní poradenský konzultant).

Druhá kavárnička určená rodičům budoucích i současných žáků je naplánována na středu 20. 1. 2016, od 16.30 do 17.45. Téma: Nejmodernější technika ve výuce. Když učíme s moderní technikou, neznamená to, že dětem místo prstů naroste klávesnice. Přijďte si na vlastní kůži zkusit výuku s IT tabulí, počítači a s tablety. Kavárničku povede Mgr. Růžena Hlůšková a také další vyučující prvního i druhého stupně.

Už pouze rodičům našich předškoláků je určena další lednová kavárnička, uskuteční se ve čtvrtek 7. 1. 2016, od 16.00 do 17.15. Téma: Co by měl rodič vědět, když dá dítě do první třídy. A do naší školy. Jak rodiče mohou pomoci dítěti, sobě, škole. Neptejte se, co může škola udělat pro vás, ptejte se, co můžete udělat Vy pro své dítě. Kavárničku povede Mgr. Karel Opravil, náš školní poradenský konzultant. Kavárnička potrvá třicet minut, během této doby se o Vaše děti postarají naše vyučující prvního stupně. V následujících 45 minutách Vám další vyučující prvního stupně spolu s našimi současnými žáky předvedou ukázky výuky, která je pro naši školu typická. Vaše děti si mezitím mohou podobnou výuku, pochopitelně upravenou úměrně jejich věku, vyzkoušet s našimi vyučujícími v jiné třídě.