Kam se vydáme po základní škole?

před 1 rokem, 28.9.2016 V úterý 27. září se deváťáci vypravili do Uherského Hradiště, aby navštívili úřad práce.

Jedná se o tradiční akci, která má našim budoucím absolventům pomoci při rozhodování, jakou střední školu si mají vybrat. Kde najdeme úplný seznam všech středních škol včetně studijních oborů? Z čeho se dělají přijímací zkoušky? Kolik žáků se na školu hlásí a kolik jich nakonec může být přijato ke studiu? Nejen na tyto otázky už znají naši deváťáci odpověď. Nakonec ještě počítač vyhodnotil zájmy žáků a nabídl jim možnosti, o kterých povoláních by mohli začít uvažovat s ohledem na zadaná data. A že to bylo opravdu zajímavé, to dokládají přiložené fotografie. Přejeme deváťákům, aby si svoji cestu zvolili správně. Je to totiž důležitý životní krok. Tak hodně štěstí.