Jazyková animace v němčině

před 2 roky, 17.2.2016 Deutsch macht Spaß

Ve středu 17. února zažili žáci 6. - 8. tříd netradiční výuku němčiny. Dopoledne byla ve škole hostem paní Martina Buchna, která se jednotlivým skupinám žáků věnovala vždy jednu vyučovací hodinu.

Jazykové animace pořádá Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem jako projekt, který velmi úspěšně běží již pátým rokem. Projekt „Němčina nekouše III“ je financován Česko-německým fondem budoucnosti a německým velvyslanectvím v Praze.

Animátorka přiblížila dětem zábavnou formou základy německého jazyka – naši šesťáci s potěšením zjistili, že některým německým výrazům rozumějí, ač se zatím německy neučí. Sedmáci a osmáci se naučili pár nových slovíček a zopakovali si nejen reálie německy mluvících zemí.

Zazpívali jsme si, zahráli, pobavili se. Prima! Deutsch macht uns Spaß!