JAK SE RODÍ VEČERNÍČKY

před 2 roky, 6.4.2016 Ve Slováckém muzeu na děti z prvních tříd čekaly známé postavy z večerníčků.

Slovácké muzeum tuto výstavu připravilo k 80. výročí založení vzniku zlínských filmových ateliérů. Děti si tak mohly prohlédnout loutky Hermíny Týrlové, například z filmu Vzpoura hraček, Zlatovláska, Uzel na kapesníku nebo Kocourek Modroočko. Nejvíc asi děti zaujaly postavičky Pat a Mat, jejich domek, super auto, obývací pokoj nebo kuchyně. Je neuvěřitelné, co vše je možné vyrobit v miniaturním měřítku, a vše funkční důmyslně propracované do posledního detailu. Ve výukovém programu jsme se dozvěděli, jaké úsilí musí tvůrci seriálu vyvinout, aby postavičky rozpohybovali. V improvizovaném filmovém a dabingovém studiu si samy děti mohly vytvořit jednoduchou animaci kreslených postaviček s doprovodnými ruchy. Moc je to bavilo.