Jak jsme četli prvňáčkům

před 3 roky, 31.3.2016 Příběhy Macha a Šebestové ve škole a za školou

Čtení a porozumění textu je velmi důležité a prolíná se ve všech předmětech. Někteří z nás mají už za letošní školní rok přečtených několik knih. Největší rekordmanky jsou zatím Kačka a Žanda, které nejen přečetly, ale do svého deníku zapsaly a odprezentovaly 16 knih. Za školní rok mají žáci zvládnout 5 knih, tak jde vidět, že to holky opravdu baví. Nejsou však samy, další se k nim přidávají. I když mají třeba jen v průměru 3 knihy zapsané, na další se můžeme v nejbližší době těšit, neboť v hodině čtení si zase kousek ze své knížky mohli přečíst. Taky jsme si nacvičili z knihy Miloše Macourka příběhy Macha a Šebestové a své výrazné a správné čtení předvedli před spaním dětem z mateřské školky, a taky prvňáčkům z naší školy. Myslím, že se čtvrťáci za své čtení nemusí vůbec stydět. Proto je taky čeká Noc s Andersenem, kde si zase oni poslechnou příběhy o Karlu IV. před závěrečnou stezkou odvahy a před jejich spaním ve škole.