Já a můj hrdina

před 5 měsíci, 25.6.2019 Letošní literární soutěž byla o hrdinech, hrdinství, odvaze, zkrátka o postavách, které obdivujeme.

Do již 21. ročníku literární soutěže „Píšu povídky, píšu básně …..“ vyhlášené Knihovnou B.B. Buchlovana v UH přispělo 233 mladých autorů a mezi nimi i žáci naší školy. Posoudit tolik prací opravdu nebylo jednoduché, jak sdělila porota odborníků na literární soutěže. Vždyť HRDINA mohl být literární, filmový, zvířecí…. zpěvák, herec, rodič, prarodič, sourozenec, kamarád, učitel, doktor, hasič, kněz, dobrovolník, sportovec, bojovník s nemocí …. Hrdinou Valdemara Seidla ze 4.B byl malý Šneček, který k nám v květáku docestoval až z dalekého Španělska. Svým poutavým příběhem u poroty bodoval a odnesl si z kina Hvězda při slavnostním vyhlášení 1. místo v kategorii próza 4. – 5. třídy. Žák 9.A Ondřej Kavka si v kategorii próza 8. – 9. třída vysloužil 2. místo za svůj příběh Na skok v Hrusicích. Blahopřejeme! Mezi oceněnými letos nebyli žáci 4.A, ale porota jim vzkazuje: „Pokud se nenajdete mezi oceněnými, nevzdávejte to a PIŠTE dál!“