Hvala, Ponikva. Hvala, Slovenija

před 1 měsícem, 15.9.2017 Pokračuje náš mezinárodní projekt

Setkáním koordinátorů ve škole ve slovinské vesničce Ponikva pokračoval mezinárodní projekt What´s APPening around our Europe, jehož jsme aktivními účastníky. Od úterka do pátku naši školu reprezentovali Michal Tanner a Marek Tvrdoň. „Jednalo se o mítink koordinátorů, takže jsme řešili především praktické záležitosti spojené s řízením projektu,“ uvedl ředitel školy Marek Tvrdoň. Spoustu času jsme ale samozřejmě strávili přímo ve slovinské škole a našel se čas i na společnou zábavu. „Rádi jsme se podívali do mnoha vyučovacích hodin v různých ročnících, příjemná byla také debata se žáky. A mimo školu bylo pro nás zajímavé sledovat, jak moc Slovinci prožívají postup svého týmu do finále evropského šampionátu v basketbalu. A náš velký dík si zaslouží ředitelka slovinské školy, Andreja Ocvirk, organizace pobytu byla dokonalá,“ zhodnotil čtyři dny ve Slovinsku Michal Tanner.
Tříletý projekt má za sebou první, a jak uvedl jeho hlavní koordinátor Michael Madine ze Severního Irska, také úspěšný rok. Připomeňme, že v projektu pracujeme společně se školami z Finska, Chorvatska, Itálie, Severního Irska a Slovinska. Podstata projektu spočívá v tom, že se učitelé každé školy v předstihu naučí jednu z dlouhodobě osvědčených a v Evropě úspěšných výukových aplikací, které pomáhají žákům v jejich rozvoji. Tuto aplikaci vyzkoušejí nejprve s žáky ve svých školách. Následně ji naučí používat učitele dalších škol při jednotlivých mezinárodních setkáních, kde ji také předvedou přímo při výuce.
Víc fotografií ze Slovinska najdete na naší facebookové stránce.