Horolezci ze 7.B ve Zlíně

před 3 roky, 20.6.2018 Užili jsme si výlet plný zážitků i adrenalinu

Už cestou vlakem jsme se těšili, co nás čeká. A nezklamali jsme se! Dopoledne nám totiž začalo hledáním, pátráním, přemýšlením i domýšlením souvislostí v Exit room. A uspěli jsme - všechny čtyři skupiny zvládly vyřešit úkoly v časovém limitu. Jedna z nich dokonce s takovým časem, že bude zapsána do knihy rekordů na parádní šesté místo. A to mezi výsledky dospěláků!

Následoval přesun do lezeckého centra Vertikon. Tam nás trochu přešla odvaha, cvičné stěny vysoké šestnáct metrů vyvolaly respekt. Ale instruktoři nás dokázali povzbudit natolik, že jsme to prostě "šli zkusit". Nakonec se  cílové značky pod stropem haly pro nás staly výzvou a někteří z nás zvládli výstup nahoru i dvakrát. Nutno dodat, že s potřebnou přestávkou, protože "nohy bolely, ruce ještě víc". I ti méně odvážní si užili. Vysoké žíněnky lákaly k úmyslným pádům z menší výšky a vyzkoušeli jsme si také slackline.

Vyčerpaní z lezeckých výkonů jsme pak přešli ke známému zlínskému mrakodrapu. Cesta unikátním Baťovým výtahem byla také zážitek! Kabina, přesněji pojízdná kancelář, jela nahoru i s umyvadlem a záclonami na okně. A po komentované vyhlídce ze šestnáctého patra jsme si už jen předávali dojmy z celého dne:

  • "Nejlepší bylo, jak jsme v Exit room měli najít noviny a celou dobu na nich seděl Saša."
  • "Vertikon byl super!"
  • "Nejlepší pocit byl, když jsem poprvé vylezl stěnu až nahoru!"
  • "Mega pocit byl pohled z mrakodrapu."

Pak už nás čekala jen cesta domů - ve vlaku jsme seděli ztahaní jako koťata, ale na výsost spokojení: "Byla sranda, nejvíce se mi líbilo, že jsme si to užili jako kamarádi!"