Hledá se Zlatý Ámos číslo 24

před 12 měsíci, 10.10.2016 Nový ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky začal.

Je deštivý den, středa 5. října. Nasedám do vlaku směr Praha. Čeká mě dlouhý den. Nejprve tříhodinová cesta vlakem, cestování metrem, slavnostní zahájení ankety Zlatý Ámos, pracovní oběd s ministryní školství Kateřinou Valachovou a cesta zpátky domů.

Vybavena nezbytným společenským oblečením se blížím k Národnímu pedagogickému muzeu. Moc se těším na setkání s ostatními vítězi, Zlatými Ámosy i celým realizačním týmem. Slávek Hrzal, ředitel ankety Zlatý Ámos a nový školský ombudsman, právě zahájil nový, již 24. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR. Hlavní partneři ankety, zástupci tisku a vzácní hosté, ti všichni přispívají k důstojnému zahájení nového ročníku. Páska je přestřižena. Děti mohou posílat přihlášky a doufat, že právě jejich skvělý pan učitel nebo skvělá paní učitelka se bude moci pyšnit titulem Zlatý Ámos 2016/2017. Spolu by pak mohli vyrazit do Legolandu. To je totiž hlavní cena pro vítěze Zlatého Ámose.

Pomalu se přesouváme do restaurace, kde se máme setkat s paní ministryní. Vchází energická a sympatická žena, která nás zdraví. Její ahoj zní opravdu srdečně. Nyní máme prostor na to, abychom pohovořili o některých problémech současného školství. Mluvíme i o práci školského ombudsmana a přicházíme se zajímavými nápady, kam by se měla jeho pozornost zaměřit. Po skvělém obědě hovor pokračuje. Točíme se stále kolem palčivých otázek, které tíží naše školství. Nakonec se ještě domlouváme na společném setkání u nás, na Moravě. Paní ministryně odchází a já mířím ještě na krátkou procházku po Praze. Na vlakovém nádraží potkávám úřadujícího Zlatého Ámose Jana Flídra. S úsměvem vzpomínám na své vítězství v anketě a ptám se na jeho dojmy. Den v Praze končí a já se vracím domů bohatší o nové zážitky.

Růžena Hlůšková

www.zlatyamos.cz