Gratulovali jsme školce i knihovně

před 1 rokem, 28.11.2016 Byli jsme důstojnými gratulanty

Bez přítomnosti našich žáků se neobešly dvě velké víkendové akce. Ta první se konala ve sportovní hale, kde kunovická školka slavila padesát let své existence. A my jsme jako gratulanti nemohli chybět v dvouhodinovém poutavém a pestrém pásmu, reprezentovala nás školní kapela. Kapela zazpívala píseň, jejíž text speciálně pro tuto příležitost vytvořily paní učitelky Andrea Olbertová a Martina Viceníková. Ředitel školy Marek Tvrdoň pak přímo na pódiu předal Aleně Bočkové, ředitelce mateřské školy, dárek v podobě obrazu naší školy se všemi našimi podpisy. Zvláštní zmínku zaslouží výkon moderátorské dvojice, která celou akademií provázela. Byli to Ester Kocábová a Šimon Ludvíček, kteří opakovaně potvrdili, jak skvěle umí své žáky připravit dramatický obor kunovické „zušky“, konkrétně Mgr. Olga Strašáková. A my jsme pochopitelně rádi, že Ester a Šimon jsou žáky právě naší školy.

Asistovali jsme také u druhého výročí, a sice v královském městě Uherském Hradišti, kde se v sobotu dopoledne konal Den pro dětskou knihu a tamní Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana slavila 70. výročí vzniku samostatného oddělení pro děti. Celé dopolední pásmo zahájili naši druháci pod vedením paní učitelky Ivany Janásové. A jak se jim dařilo? „Byli jste úžasní, skvělí, z celého srdce Vám děkujeme,“ napsaly po skončení akce do školy knihovnice Miroslava Čápová a Hana Hanáčková. Děkujeme za pozvání!