Gratulovali jsme školce i knihovně

před 10 měsíci, 28.11.2016 Byli jsme důstojnými gratulanty

Bez přítomnosti našich žáků se neobešly dvě velké víkendové akce. Ta první se konala ve sportovní hale, kde kunovická školka slavila padesát let své existence. A my jsme jako gratulanti nemohli chybět v dvouhodinovém poutavém a pestrém pásmu, reprezentovala nás školní kapela. Kapela zazpívala píseň, jejíž text speciálně pro tuto příležitost vytvořily paní učitelky Andrea Olbertová a Martina Viceníková. Ředitel školy Marek Tvrdoň pak přímo na pódiu předal Aleně Bočkové, ředitelce mateřské školy, dárek v podobě obrazu naší školy se všemi našimi podpisy. Zvláštní zmínku zaslouží výkon moderátorské dvojice, která celou akademií provázela. Byli to Ester Kocábová a Šimon Ludvíček, kteří opakovaně potvrdili, jak skvěle umí své žáky připravit dramatický obor kunovické „zušky“, konkrétně Mgr. Olga Strašáková. A my jsme pochopitelně rádi, že Ester a Šimon jsou žáky právě naší školy.

Asistovali jsme také u druhého výročí, a sice v královském městě Uherském Hradišti, kde se v sobotu dopoledne konal Den pro dětskou knihu a tamní Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana slavila 70. výročí vzniku samostatného oddělení pro děti. Celé dopolední pásmo zahájili naši druháci pod vedením paní učitelky Ivany Janásové. A jak se jim dařilo? „Byli jste úžasní, skvělí, z celého srdce Vám děkujeme,“ napsaly po skončení akce do školy knihovnice Miroslava Čápová a Hana Hanáčková. Děkujeme za pozvání!