Garage Band v Severním Irsku

před 26 dny, 28.10.2017 Pokračování našeho mezinárodního projektu

V rámci mezinárodního projektu What´s APPening around our Europe naši vyučující Kateřina Kostrhunová, Milan Novák, Pavlína Strýčková a Michal Tanner absolvovali týdenní výukovou stáž v irském Crossmaglenu.

Projekt je zaměřen na moderní výukové aplikace, které můžeme využít při výuce našich žáků. Týden v Crossmaglenu se nesl v duchu aplikace Garage Band. V irské škole v Crossmaglenu máme přátele, proto i přijetí bylo velmi příjemné a přátelské.

Velkým překvapením pro nás všechny bylo společné setkání, kde zazněly písně v rodném jazyce všech zúčastněných zemí. Samozřejmě nás čekala ukázka výuky, do které jsme se také aktivně zapojili. Samotnou aplikaci Garage Band, která umožňuje vytvořit si vlastní hudbu na svém tabletu, jsme si poprvé mohli vyzkoušet ve vzdělávacím centru Amma v Armagh. V rámci výuky aplikace Garage Band jsme se učili vytvořit vlastní hudbu k prezentaci či videu.

Během našeho pobytu jsme měli možnost diskutovat s kolegy z Chorvatska, Irska, Itálie, Finska a Slovinska o školství a vzájemně si předat zkušenosti z výuky. V Severním Irsku jsme nepobývali jen ve škole, ale také jsme navštívili přírodní rezervaci Giants Causeway a hrabství Donegal. Mohli jsme také poznat kulturu a zvyklosti místních obyvatel, kteří byli velmi vstřícní.

Týden v Crossmaglenu byl nezapomenutelný. Koordinátor projektu pan Michael Madine pro nás se svým školním týmem připravili skvělý výukový program, ale také nám umožnili poznat více jejich zemi.

Za všechny z naší české výpravy do Severního Irska děkujeme a již nyní se těšíme, jak si s žáky vyzkoušíme novou aplikaci Garage Band.