Fyzika

6.4. - 9.4.2021

Snažili jsme se zopakovat vlastnosti polovodičů. Přidali jsme polovodičové součástky a jejich využití. Do pátku odešlete vypracované odpovědi na otázky z prezentace (v Teamsech). Znovu se mrkněte na video - hlavně ti, co to zazdili (odkaz najdete níže). Ať nejste příští hodinu překvapeni.  

29.3. - 2.4.2021

Zopakovali jsme si znalosti o polovodičích nejprve společně, a pak každý sám za pomoci všech možných záznamů vypracoval test v Socrative. Jste šikovní, práce se vám povedla. Tentokrát nezadávám žádný úkol k odeslání. Zopakujte si učivo pomocí videa (10 minut snad obětujete :)) https://www.youtube.com/watch?v=P138KQn-SQ4. Užijte si prázdniny.

22.3. - 26.3.2021

Tento týden jsem vám v naší online hodině přednášela učivo o polovodičích. Úkolem tohoto týdne je pořídit si zápis učiva a do příští hodiny se snažit důležité pojmy si zapamatovat. Zápis si buď opiš nebo vytiskni a nalep (od 5. obrázku každý další lichý). Důkaz splnění úkolu mi pošli do pátku 26. března.

Do sešitu (1.09 MB)

15.3. - 19.3.2021

Zopakovali jsme, co už víme o vedení elektrického proudu v látkách pevných, kapalných a plynných. víme, proč vodiče vedou el. proud, a proč izolanty proud nevedou. Začali jsme si vysvětlovat, co jsou to polovodiče. V příloze najdete krátký zápis a také úkol s odesláním do pátku.

Zápis a úkol do pátku (83.19 kB)

1.3. - 5.3.2021

Tento týden jsme testem v Socrative shrnuli učivo o střídavém proudu a transformátoru. Začali jsme opakovat, co všechno víme o vedení elektrického proudu v látkách pevných, kapalných a plynných. V příloze  najdete jednoduchou doplňovačku. Její vypracování odešlete nejpozději v pátek 5.3.2021 (nemůžeš-li psát do vytištěného zadání, nezapomeň si opsat i otázky). Užijte si volno a po prázdninách nashledanou.

22.2. - 26.2.2021

V úterní hodině jsem se snažila zopakovat základní znalosti o střídavém proudu, napětí a také o transformátorech. Dnes vám to šlo opravdu ztuha a téměř jste se mnou nemluvili. Níže uvedenou práci vypracujte a odešlete nejpozději v sobotu 27.2.2021.

15.2. - 19.2.2021

V úterní hodině jsme si vyzkoušeli (za pomoci všech dostupných taháků :)) testík ze základních pojmů učiva o střídavém proudu. Dalším tématem hodiny byl transformátor a jeho schopnost měnit střídavý proud a napětí. Úkol do příštího úterý: Pročíst a snažit se pochopit rozvodnou elektrickou síť (učebnice str. 46 -47). Zvídaví nadšenci si mohou proklikat tento odkaz: https://www.svetenergie.cz/cz/energetika-zblizka/distribuce-elektriny/distribuce-elektricke-energie-podrobne

8.2. - 12.2.2021

Určitě už víte, že se v úterý uslyšíme a uvidíme. Na hodinu si nachystej svůj sešit se všemi zadanými úkoly. Projdeme společně všechno učivo od elektromagnetické indukce.

V příloze najdete záznam úterní hodiny a také procvičovací práci. Doplněnou práci pošlete na můj mejl nejpozději v neděli 14.2., abych stíhala tyto práce do úterý (kdy se opět setkáme) vyhodnotit.

1.2. - 5.2.2021

Zdravím vás ve druhém pololetí. Doufám, že máte v sešitě vypracován úkol minulého týdne. Bude se vám hodit pro zadání úkolu pro tento týden. V příloze najdete doplňovačku, kterou mi prosím doplněnou pošlete nejpozději ve čtvrtek. V dalších týdnech už snad budeme zčásti pracovat společně.

Veličiny_doplň (248.83 kB)

25.1. - 28.1.2021

V tomto týdnu si prosím z učebnice (str. 34 -41) vypište fyzikální veličiny popisující průběh střídavého proudu (frekvence, perioda, efektivní hodnota napětí, amplituda proudu ....). Do sešitu si zapište jejich značky a jednotky a také se je pokuste definovat (popsat, co vyjadřují). Tentokrát práci neodesílejte. Snad už se brzy potkáme ve škole. Užijte si pololetní prázdniny.

érova pravidla. Přečtěte si zápis v sešitě a prostudujte doplnění v pracovním listu s cívkami.