Fyzika

1.6. - 30.6.2020

Tyto dva týdny budete mít náročné. Poslední týden přípravy na PP, samotná zkouška a nervozní čekání na výsledky. Přeji otevřenou hlavu při přípravě, štěstí při zkoušce a pevné nervy při čekání. Držím vám všem pěsti.

Pokud máte nerozhodnou klasifikaci (získané známky za druhé pololetí znáte), pošlete své práce do středečního poledne (do 17.6 do 12.00).

25.5. - 29.5.2020

Tak, další týden je za námi. Díky těm, kteří se přidali a poslali mi zpětnou vazbu. Jedničky za aktivitu máte ve webové žákovce. Tento týden nepřidávám žádnou novou aktivitu. K dispozici jsou všechny aktivity z předchozích týdnů. 

Pokračujeme v tématu radioaktivity. Konkrétním tématem je princip jaderné elektrárny. Učivo najdete i v učebnici, ale stačí se podívat na toto video https://www.youtube.com/watch?v=2FGIeUDeZmk.

18.5. - 22.5.2020

Ahoj deváťáci. Tak jdeme do finiše. Blíží se nejen přijímačky, ale také konec pololetí. Mnozí z vás pracují průběžně po celou dobu a patří jim za to nejen jedničky, ale i velká pochvala. Co vy ostatní?

Nabídka aktivit pro tento týden:

1. Pošli test z předminulého týdne (samozřejmě ti, kteří tak ještě neučinili).

2. Pošli doplněný pracovní list (pomůže ti učebnice, internet ....).

 Radioat_prac. list (378.61 kB)

11.5. - 15.5.2020

Díky tomu málu žáků, kteří mi poslali testík či křížovky. Mrzí mě, že někteří se za celé dva měsíce neozvali. Pokračujeme využitím jaderného záření. V učebnici přečti krátkou kapitolku na str. 131 - 133.

Nabídka aktivit: 1. pošli test z minulého týdne, 2. najdi třeba na internetu nějaká další využití jaderného záření a stručně mi je popiš do mejlu. Prosím, zaměř se na mírová využití záření.

4.5. - 7.5.2020

Tak tento týden jste si až na jednoho človíčka dali pauzu. Škoda, že jste ani neposlali řešení vámi vytvořených křížovek. Co se dá dělat, jedeme dál. Doufám, že jste se prokousali až na stranu 130. Důkladně si pročtěte text a prohlédněte obrázek k pronikavosti jednotlivých záření. Bude se vám to hodit pro malý, zde umístěný testík. Třeba mi řešení pošlou i ti, kteří se zatím neozvali.

Také přidávám vaše další křížovky. Ti, kteří mi nějakou práci už poslali, mohou řešení těchto zadání poslat a připomínkovat (co se líbí, co je nepochopitelné ...). Hodně zdaru do další práce.

Křížovky_2 (15.22 kB)

27.4. - 30.4.2020

Moc děkuji všem těm, kteří reagují a posílají mi své práce. Aspoň vím, že jste OK. Vše si ukládám, práce psané rukou se snažím přepracovat do elektronické podoby a samozřejmě si za všechny práce značím jedničky :).

Tento týden pokračujte ve studiu kapitolou na str. 128 - 130. Stručný zápis si vlepte do sešitů. Také si můžete vyzkoušet vyřešit některé z prací vašich spolužáků. Ti, kteří mi nějakou práci už poslali, mohou řešení těchto zadání připomínkovat. Hodně zdaru do další práce.

Radioaktivita_zápis (11.99 kB)

Přesmyčky a doplňovačky (555.36 kB)

Křížovky (294.78 kB)

20.4. - 24.4.2020

Ahoj. Jak zvládáte samostudium? Tento týden si zavzpomínáme na vše, co jste se na základce naučili ve fyzice a v chemii o atomech. Učivo si připomeňte přečtením článků na str. 124 - 127. Pokud tyto pojmy zpracujete do křížovky, doplňovačky, přesmyčky, osmisměrky ... Nápadům se meze nekladou, pohrajte si, budete odměněni jedničkou. A také si můžete učivo procvičit:  

https://www.skolasnadhledem.cz/game/5155,  https://www.skolasnadhledem.cz/game/5138

Atomy_opáčko_zápis (248.1 kB)

6.4. - 17.4.2020

Zdravím deváťáci. Díky všem, kteří mi posílají různé křížovky, doplňovačky, přesmyčky ...... Pokračujte.

Máme před sebou krátké týdny - kdybychom byli ve škole, měli bychom už ve čtvrtek velikonoční prázdniny. Pokud jste si zvládli přečíst učivo o el. spotřebičích, můžete si své poznatky procvičit a odpočinout si od učení  k PP. Užijte si Velikonoce, jak to jen půjde. 

 https://www.skolasnadhledem.cz/game/2972 , https://www.skolasnadhledem.cz/game/2976 , 

https://www.skolasnadhledem.cz/game/5221 , https://www.skolasnadhledem.cz/game/5222

30.3. - 3.4.2020

Tak je za námi další týden. Snad vám příprava na PP jde. V čase mezi drcením M a Čj si přečtěte v učebnici čl. o ochraně před úrazem el. proudem a také o první pomoci při úrazu el. proudem (str.81-85).

Můžete také pokračovat v tvorbě křížovek, osmisměrek, doplňovaček z učiva fyziky.

Našla jsem zajímavý odkaz k PP z M (odkaz mi nefungoval v Mozille): https://www.vascak.cz/?cat=28 

23.3. - 27.3.2020

Zdravím všechny na nucených prázdninách. Doufám, že všichni poctivě makáte hlavně na přípravě k PP. Mezi M a Čj si přečti v učebnici čl. Elektrické spotřebiče v domácnosti (str.78-80) nebo http://www.vyukovematerialy.cz/prace/rocnik8/dom3.htm

Nebudete-li dělat PP, můžete připravit křížovky na vedení el. proudu v látkách, v polovodičích. Nebo také na el. spotřebiče v domácnosti. Křížovky (i s řešením) mi pošlete. Nejlepší budou odměněny jedničkou.

9.3. - 20.3.2020

V úterý jsme zopakovali učivo o vedení elektrického proudu látkami (včetně polovodičů). Po návratu do školy napíšeme opáčko podobné PL před prázdninami a tomu, co jsme v úterý zopakovali. Zkus si znovu odpovědět na nejdůležitější otázky z tohoto učiva.

Dostali jste zápis učiva o polovodičích (uč. str. 60 - 77). Pokud jste chyběli, najdete ho i níže. Z těchto stran v učebnici dokončete výpis polovodičových součástek (schem. značka + využití). Znovu se podívejte na Nezkreslenou vědu: https://www.youtube.com/watch?v=P138KQn-SQ4. Dále se věnujte přípravě na PP.