Florbalové dopoledne v Uherském Hradišti

před 2 roky, 22.10.2015 Naši šesťáci a sedmáci ze sebe vydali maximum

Naše družstvo mladších florbalistů se ve středu zúčastnilo okrskového florbalového turnaje, který se konal ve sportovní hale gymnázia. Do turnaje se přihlásilo celkem osm škol z Uherského Hradiště.  Z naší školy jsme vybrali jedenáctičlenné družstvo z řad žáků šestých a sedmých tříd.  Sestavili jsme dvě výkonnostně rovnocenné pětky. Branku nám střežil Matyáš Kolůch, který, ač nemaje velké zkušenosti s tímto postem, měl odvahu se postavit tvrdým střelám zkušenějších soupeřů. Pro většinu našeho družstva šlo o první možnost vyzkoušet si zahrát florbal na velkém hřišti s mantinely. Bohužel jsme za to i přes velké nasazení našich hráčů výsledkově tvrdě zaplatili. V prvním zápase s týmem Gymnázia UH jsme dlouho drželi nadějnou remízu 0:0, ale po nešťastné první brance v závěru zápasu, který trval 12 minut, jsme vzápětí obdrželi druhou a bylo vymalováno. V dalších dvou zápasech jsme tahali za kratší konec a prohráli jak se ZŠ Sportovní, tak i s družstvem Březolup, pravidelným účastníkem Žákovské florbalové ligy. Naše vystoupení jsme uzavřeli vyrovnaným zápasem s Ostrožskou Novou Vsí, ve kterém jsme do závěru vedli 1 : 0, ale bohužel po dvou chybách v obraně jsme zápas prohráli. Přestože se nejednalo o výsledkově vydařený turnaj, naši chlapci si sportovní dopoledne užili.  Všichni předvedli bojovný výkon na hranici svých stávajících možností. Za to jim patří velká pochvala.

Naše družstvo reprezentovali:

Matyáš Kolůch, Martin Hanáček, Štěpán Skopal, Ondřej Třetina, Patrik Poliak, Michal Jurák, Michal Fornůsek, Roman Hubík, Radovan Siman, Marek Chvatík a Lukáš Němčický