Florbalisté opět v akci

před 1 rokem, 11.11.2016 Starší žáci bojovali na florbalovém turnaji okrsku Uh. Hradiště o postupové příčky.

Podobně jako mladší žáci před týdnem ukázali tentokrát i naši starší žáci, že si s florbalovým míčkem rozumí.

Bohužel na rozdíl od mladších žáků si postupovou pozici ze skupiny nevybojovali. Musíme však přiznat, že měli podstatně složitější situaci. Turnaje se zúčastnilo deset týmů základních škol, které byly rozlosované do dvou skupin. V naší skupině jsme měli soupeře ze ZŠ St. Města, ZŠ Uh. Ostrohu, Gymnázia UH a našeho městského souseda ZŠ Červené cesty. V prvním utkání jsme vydřeli remízu se ZŠ St. Město. Díky tomuto povzbudivému výsledku si naši borci mysleli, že derby s Červenou cestou bude jednoznačnou záležitostí. Jak se  ale zmýlili! Do zápasu naši nastoupili velmi vlažně a velké bylo jejich překvapení, když si po krátkém úvodu soupeř vytvořil pár gólových akcí. Zbytek utkání jsme hráli v křeči a nemít v bráně skvělého Jana Hartmana, zápas bychom asi prohráli.  Šance byly na obou stranách a nám se podařilo 3 vteřiny před koncem i skórovat, bohužel v rozporu s pravidly, takže nakonec jsme se o bodový zisk zaslouženě podělili. Ztráta tohoto bodu nás o to více mrzela, když jsme porazili našeho třetího soupeře z Uh. Ostrohu a zjistili, že  díky lepšímu skóre jsme mohli být před St. Městem na postupové pozici bez ohledu na výsledky dalších zápasů. Přesto jsme měli postup stále ve svých rukou. Čekal nás poslední soupeř - Gymnázium UH. Ten lehce proplouval naší skupinou a všem soupeřům nadělil za krátký desetiminutový časový limit přes pět gólů. Plni odhodlání jsme rozehráli zápas velmi dobře takticky a z jednoho brejku se nám dokonce podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. Po polovině časové doby se soupeři podařilo vyrovnat. I tento výsledek by nám zaručoval postup mezi 4 nejlepší týmy. Bohužel  dvě minuty před koncem jsme inkasovali podruhé. Díky Honzovi v bráně, který pustil za svá záda pouze tři branky, jsme však stále měli šanci postoupit díky lepšímu skóre před St. Městem. To ovšem za podmínky, že by St. Město remizovalo nebo prohrálo s družstvem Uh. Ostrohu.  Minutu před koncem družstvo St. Města otočilo zápas na 2:1 a naši kluci se mohli z tribuny odebrat do šatny.

Díky skvělému týmu za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.

Za náš tým nastoupili:

Jan Hartman, Mikuláš Fornůsek, Martin Prokeš, Jakub Černuška, Jakub Franek, Lukáš Švec,  Radim Štěrba, Ondra Třetina a Patrik Poliak