Filmové Vánoce s hollywoodským závěrem

před 11 měsíci, 11.12.2019 Zahráli jsme si ve vánočním filmu

Máchalovi to zase spadlo. Ivan chtěl Nastěnku za ženu. S čerty nebyly žádné žerty, princové byli na draka, proto se Honza málem stal králem. Když přišla princezna ze mlejna, stalo se něco překrásného, až i Andělovi páně oči přecházely. A to byl pohádky konec. Tedy skoro. Doplňme, že statistika nuda je, takže jen zběžně – buchet byla spousta, oříšky měly být tři (rozlouskl se jen jeden, ale stálo to za to). A diváků? Pěkných pár stovek (rodičů, prarodičů, příbuzných i kolemjdoucích). Přilákaly je naše filmové Vánoce. Nebo že by všichni přišli kvůli punči a těm úžasným rohlíčkům, co napekli skvělí rodiče?
Tak byla naše Ježíškova dílnička, ikstá v řadě, ještě tradiční, nebo už netradiční? Jakkoliv chyba patří k životu, obzvlášť k tomu školnímu, zmýlit se při hledání odpovědi na tuto otázku nelze. Tradiční vánoční tvoření jsme totiž znovu obohatili o spoustu novinek. Do kina se chodí se zvoněním, proto všechny už u vchodu do školy vítal obří zvon. Zvonečky i jinde, nabídli jsme je jako náš dárek rodičům. Po cestě do tělocvičny desítky filmových plakátů, skvělá práce Vašich dětí! Pak už ta filmově pohádková nebo pohádkově filmová vystoupení všech tříd. Často malých s velkými a s kantory nikoliv na konec, jak bývalo zvykem, ale společně se všemi třídami (přece bychom v tom děcka nenechali). A hollywoodský závěr – školní pěvecký sbor Kunup Voice. Zasloužené ovace!
Děkujeme, že jste přišli. Děkujeme, že Vás bylo tolik! Děkujeme, že jste si zahráli v našem filmu.
Poděkování také hudební skupině POOL a velké díky všem vyučujícím, zvláště těm z prvního stupně, a dík největší do školní družiny, Kateřině Kostrhunové a Petře Turčinkové.
Rádi jsme se s Vámi ve škole znovu potkali.