fašankové veselí u pálenice

před 10 měsíci, 24.2.2017 V předstihu jsme na prvním stupni slavili fašank. Nechyběly masky, tradiční obchůzka, buchty, boží milosti, zpěv, tanec a hlavně hodně legrace.

V pátek 24. února bylo v naší škole veseleji než jindy. Místo žáků prvního stupně do lavic zasedli vodníci, Karkulky, doktoři, nevěsta, kočičky, myšky, ale i lyžař či letadlo. V předstihu jsme slavili tradiční fašank. První vyučovací hodinu jsme se něco dozvěděli o tom, proč vlastně fašank slavíme. Víme už, co znamenají slova klibna, laufr, brůna, pohřebenář. Při obchůzce městem jsme se zastavili v lékárně a na městském úřadě. Zazpívali  jsme i zatančili, novinkou bylo vystoupení mužského pěveckého sboru naší školy. Pochutnali jsme si na výborných buchtách od našich kuchařek a božích milostech od paní Habartíkové. Všechny masky byly velmi nápadité a originální, velká jednička s hvězdičkou všem, kdo je dětem pomáhali vytvořit.