Fašank s úsměvem

před 9 měsíci, 10.2.2018 Nekonečný průvod asi 160 masek v doprovodu velkých šašků provázel úsměv všech přítomných. Opět po roce totiž patřil masopustnímu veselí.

Školní fašank již desátý v pořadí se vydařil. Už od rána bylo v prvních, druhých, třetích i čtvrtých třídách jako v úle, každý se chtěl pochlubit svou maskou. Samotnému průvodu však předcházela výuka ve třídách, kdy děti nejprve plnily úkoly a seznamovaly se blíže s touto tradicí. Každá třída pod vedením svých učitelek poctivě trénovala písničky, výroba masek pak byla na rodičích. Mohli jsme zde vidět nejrůznější originální kostýmy. Před samotnou obchůzkou městem „šašci“ ještě rozdali diplomy nejlepším recitátorům z naší nedávné školní soutěže.

Nejprve jsme jako tradičně zazpívali naším kuchařkám, které dětem rozdaly koblihy. Velmi milého přijetí se nám dostalo před radnicí. Všechny děti tam zazpívaly sborově fašankové písničky a dostaly od paní starostky koblížky. Paní Habartíková zase všem nabídla boží milosti a průvod mohl pokračovat podle plánu. Účastníci obchůzky zavítali jak do jednotlivých domů, tak také do lékárny či do mateřské školy, aby do nich roznesli zpěv a dobrou náladu. Všem děkujeme za milé přijetí.