Expedice Sidonie ukončena

před 7 měsíci, 20.5.2017 Čtvrťáci se vrátili ze školy v přírodě

Nádherný týden strávili žáci obou čtvrtých tříd  v Sidonii na moravsko-slovenském pomezí mezi kopci Bílých Karpat. Vydali se po stopách pravěkého člověka, aby zhodnotili své znalosti o pravěku získané v lednovém projektu ve škole. Nebylo zrovna lehké putovat pustinou za stády mamutů a sobů. Šest rodů pravěkých lovců a sběračů mezi sebou urputně zápolilo celých pět dnů o území i potravu. Díky teplému a slunečnému počasí mohli malí lovci trávit celé dny pod širým nebem a dokonale tak prodýchávat plíce na čerstvém vzduchu CHKO. V noci se nechoulili ve svých primitivních vlastnoručně vyrobených příbytcích, ale zmoženi celodenními aktivitami uléhali do měkoučkých peřin Rekreačního centra Pohoda. A pohoda tam opravdu byla. Těžko se jim bude v pondělí usedat zpět do školních lavic.