Ekoolympiáda okořeněná ochutnávkou hmyzích specialit

před 2 měsíci, 24.5.2019 Pohár za první místo si domů přivezl Ondřej Kavka.

Ve středu 22. května se na Základní škole ve Zlíně ve Štípě konal již 11. ročník ekoolympiády. Jedná se o zajímavou ekologickou soutěž, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd a odpovídajících ročníků gymnázií z celého kraje. Každou školu mohou reprezentovat maximálně dva soutěžící. Z naší školy se soutěže zúčastnili Ondřej Kavka a Kateřina Pavelková, oba z 9. A. Podmínkou účasti je zpracovaný vstupní projekt (3 až 5 stran formátu A4). Letošní téma, Globální problémy světa – kácení deštných pralesů, se Ondrovi i Kačce podařilo zpracovat bravurně a získali za něj 20 bodů. V dalších částech olympiády poznávali soutěžící rostliny, živočichy a vyplňovali obtížný test. Jako bonus mohli ochutnat hmyzí speciality, poznávat ovoce a koření a zhlédnout film o životě v pralese. A jak celá soutěž dopadla? Skvěle. Ondra nenašel přemožitele a se ziskem 186 bodů (maximální počet byl 200 bodů) si odvezl pohár za 1. místo. Kačka obsadila velmi pěkné 13. místo. Oběma gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.