Dva naši žáci mezi tuzemskou elitou

před 2 roky, 2.2.2016 Uspěli v celonárodních srovnávacích testech společnosti Scio

Že se našim deváťákům víc než vydařily celonárodní testy společnosti Scio, ve kterých se porovnávali s dalšími téměř dvaceti tisíci vrstevníky z celé České republiky, jsme už na těchto stránkách sdělovali. Že ale někteří naši žáci patří mezi absolutní špičku, dokonce na úplný vrchol, rádi oznamujeme až nyní. Teprve před jarními prázdninami totiž do školy doputoval certifikát, jehož adresáty byli dva žáci 9.A, konkrétně Nela Chrástková a Petr Polách. Oba v jednom z testovaných předmětů dosáhli takzvaný percentil 100. V praxi to znamená, že mezi téměř dvaceti tisíci deváťáky nebyl nikdo jiný, kdo by dosáhl lepší výsledek než právě Nela a Petr. Máme z toho radost. Dvojnásob, pokud k uvedenému výsledku přidáme fakt, že pět našich žáků dosáhlo v některém z testovaných předmětů výsledek, který je zařadil mezi 10% nejlepších žáků v rámci testovaného celku.