Druhou kavárničku navštívilo 51 zájemců!

před 2 roky, 24.11.2015 Máme za sebou druhou kavárničku, tématem byla domácí příprava.

Hektické přesouvání židliček z jiných tříd provázelo začátek druhé školní kavárničky, která se uskutečnila v pondělí 23. 11. 2015. Třebaže svoji účast nahlásilo 25 rodičů, reálný zájem o kavárničku byl dvojnásobný, do třídy se nakonec vešlo 51 zájemců!

Přednášející byl stejný jako v případě první kavárničky, Mgr. Karel Opravil, náš školní poradenský konzultant. Téma lehce „třaskavé“, totiž domácí příprava. Řeč se vedla o tom, jak moc pomáhat nebo nepomáhat dětem s domácími úkoly, jakou roli v tom hrají rodiče, jakou roli hraje komunikace se školou. Dál už bylo vše stejné jako během první kavárničky. Uvolněná atmosféra, spousta dotazů a závěrečný aplaus pro přednášejícího. Jsme moc rádi, že jste přišli. Těší nás, že o kavárničky je takový zájem.

Kdy Vám nabídneme pokračování? Už v lednu, na tento měsíc připravujeme tři kavárničky. Jedna je určena výhradně rodičům našich předškoláků, další dvě jsou vhodné pro rodiče našich současných i budoucích žáků. Detailní přehled najdete níže.

5. 1. 2016, 16.30 – Kavárnička pro rodiče našich současných žáků, ale také pro rodiče předškoláků. Téma: Poruchy učení. Jak poruchy kompenzovat.  Jak může rodič pomoci dítěti. Škole a naopak. Kavárničku povedou: Mgr. Hana Drštičková, Mgr. Libuše Kubenová, Mgr. Renata Urminská, Mgr. Karel Opravil.

7. 1. 2016, 16.00 – Kavárnička pro rodiče předškoláků, spojená s první předškoličkou. Téma: Co by měl rodič vědět, když dá dítě do první třídy. A do naší školy. V první půli lehce humorná přednáška. Jak rodiče mohou pomoci dítěti, sobě, škole. Neptejte se, co může škola udělat pro vás, ptejte se, co můžete udělat vy pro své dítě. V druhé půli praktické ukázky výuky typické pro naši školu. Kavárničku povedou Mgr. Karel Opravil a Mgr. Zdenka Peterková.

20. 1. 2016 – Kavárnička pro rodiče našich současných žáků, ale také pro rodiče předškoláků. Téma: Nejmodernější technika ve výuce. Když učíme s moderní technikou, neznamená to, že dětem místo prstů naroste klávesnice. Přijďte si na vlastní kůži zkusit výuku s IT tabulí, počítači a tablety. Kavárničku povedou: Mgr. Růžena Hlůšková a další pedagogové.