Dopravní značky kolem nás i ty ostatní

před 1 měsícem, 16.10.2018 Projektový den v 2.A aneb dnes učí...

Nezvyklé, ale náš Jirka Horáček již od malička miluje dopravní značky. Díky své zvídavosti se naučil poznávat písmenka a posléze číst. To aby si mohl sám zjistit, jak se značky jmenují. Když druháčci koncem září v prvouce opakovali dopravní výchovu, nedala se přejít výzva, aby Jirka svým spolužákům odučil hodinu o dopravních značkách a ukázal jim tak své nadstandardní znalosti. Z jedné plánované hodiny se nakonec stal celý projektový den. Jirka si na pomoc přizval odborníka na slovo vzatého - kunovického vedoucího městského strážníka pana Luboše Blahu. Se strýcem, jak mu Jirka říká, si připravili poutavý a poučný program. Pan Blaha začal slovy: "Lidé některé dopravní značky ani neznají, a když je znají, tak je nedodržují a mohou způsobit velká neštěstí. Já sám jsem byl mnohých svědkem." Pak už následovala šňůra otázek a odpovědí, vysvětlování, povídání a dalších aktivit. Děti se dozvěděly spoustu nového. Určitě si zapamatují např. to, že u nás rozhodně neplatí absolutní přechod pro chodce, nebo že můžou jezdit na kole po chodníku.