Dopravní hřiště podruhé

před 6 měsíci, 6.6.2019 V tomto školním roce čtvrťáci navštívili dopravní hřiště v Uherské Hradišti již podruhé.

V podzimní přípravě si děti zkusily nejen jízdu na kole s dodržováním všech pravidel na cvičném hřišti, ale musely prokázat znalosti z dopravní výchovy. Při nedávné návštěvě si čtvrťáci nejdříve zopakovali pravidla silničního provozu a poté následoval obávaný test. Tak dostanou průkaz cyklisty? Po vyhodnocení testu následovala jízda zručnosti po skupinkách. Na dopravním hřišti, kde fungovaly semafory i železniční přejezd, si děti vyzkoušely jízdu po kruhovém objezdu, dávání přednosti zprava a další dovednosti. Kdo porušoval pravidla, byl ihned odhalen zkoušejícím. Průkazku si nakonec odnesli téměř všichni. Všem čerstvým majitelům průkazek přejeme super prázdniny bez nehody.