Do Londýna. Do Německa. Do světa!

před 2 roky, 11.9.2015 Za vzděláním do Evropy cestovali a cestují naši žáci i pedagogové. Aktuálně jsme získali peníze na další evropský projekt.

Londýn a německý Augsburg, to jsou města, do kterých se během příštích dvou měsíců vydají dvě desítky našich žáků. Poletí a pojedou tam zdarma. Na jejich jazykově vzdělávací pobyt spojený s poznáváním historických památek získala škola dotaci 629 000,- Kč z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Celá dotace není pochopitelně určena jen na tyto dva pobyty, součástí projektu jsou také jazykové zahraničně vzdělávací kurzy a stáže pro učitele naší školy. Z projektu, který je určen na podporu jazykové a čtenářské gramotnosti, navíc můžeme nakoupit několik stovek knih do naší školní knihovny. V současné době dokončujeme administrativní práce spojené s realizací projektu, o podrobnostech budeme včas informovat.
Není to jediný evropský projekt, který aktuálně realizujeme. V rámci programu Erasmus plus jsme už v minulém školním roce začali s projektem, který je zaměřen na vzdělávání pedagogů v zahraničí. Znamená to, že 95% našich vyučujících vyjede na stáže v zahraničí a ti odvážnější budou v těchto školách také týden učit. Část pedagogů už má tyto stáže a lektorské pobyty za sebou (Velká Británie), většina před sebou. Během tohoto školního roku tak čekají na naše učitele stáže ve Finsku, ve Španělsku a v Maďarsku, během dalšího školního roku ve Slovinsku, v Itálii a na Maltě.