Dnes učili deváťáci

před 20 dny, 23.10.2019 Aneb pokračujeme v meziročníkové výuce

Dnes zasedli do lavic v jazykové učebně deváťáci společně s žáky první třídy. Deváťáci si vyzkoušeli, jaké to je být v roli učitelů. Našim společným tématem tohoto dne se staly barvy. Úkolem starších dětí bylo, aby si jejich mladší svěřenci spojili anglicky vyslovenou barvu s její reálnou podobou. Docílit toho mohli různými způsoby a metodami hned poté, co objevili, co v jejich svěřencích již dřímá. Někdo zná barvy již ze školky, někdo rozpozná pár písmen abecedy a jiné dítko už třeba umí psát celá slova. Některé děti se učí pohledem, jiné ze slyšeného, další si potřebuje barvičku osahat, jiné se učí za pochodu. Každý se zkrátka učíme jinak. Začali jsme společně zpívanou písničkou s tématem barev a končili prověřením toho, co jsme se společně naučili, ve hře Kahoot na iPadech. Byl to nelehký úkol, ale všichni jsme se ho zhostili s velkou vervou a podle odezvy ze strany našich mladších spolužáků jsme uspěli. Někteří z nás v sobě objevili vrozené kantorské vlohy, jiní v mladších dětech našli fajn parťáka, se kterým se příště třeba v řadě na oběd pozdraví a prohodí pár slov.