Dnes učí rodiče. Projekt pokračuje

před 2 roky, 28.2.2016 Další rodiče přicházejí do hodin, aby si zkusili roli učitele

Neprávem lehce ve stínu pozornosti zůstávaly zatím hodiny, které u nás v tomto školním roce odučili rodiče našich žáků. Projekt Dnes učí rodiče, který jsme odstartovali už v minulém školním roce, úspěšně pokračuje. Proto jsme se aktuálně rozhodli tento projekt připomenout nejen na třídních stránkách.

Princip projektu je stejný jako v minulém školním roce. Přímo do vyučovací hodiny přichází někdo z rodičů, krátce představí svoji práci a zadává žákům úlohy, které musí ve svém zaměstnání běžně řešit. Jedná se přitom o situace upravené s ohledem na učivo konkrétního ročníku.

Jen během posledního týdne tak do školy zavítali dva rodiče. V 3.A se představila MVDr. Alžběta Doktorová, lékařka privátní kliniky v estonském Talinu. Mladičká lékařka dětem přiblížila, jak jí vzdělání otevřelo cestu k vysněnému povolání. Klinika v Talinu, na které pracuje, je také zvířecí rychlou záchrannou službou i psí a kočičí nemocnicí. Třeťáci tak díky Bětušce, jak lékařce říká Kristiánek, který ji k nám přivedl, dovedou rozpoznat i některé příznaky nemocí, viděli, jak se bere pejskovi krev, a umí poslechnout stetoskopem srdíčko pejska. A zase o kousek víc chápou, že se učí pro sebe, dokázali například naplánovat cestu 1 600 km do Talinu, spočítat, kolik utratí za benzín, jak dlouho pojedou, zda autem nebo letadlem... A cizí jazyky? Tak náš host potřebuje tři. Paní doktorce i jejímu tatínkovi moc děkujeme a těšíme se na další příjemnou a poučnou návštěvu. NAGEMIST – na shledanou.

Do 5.A zavítal učit Mgr. Miroslav Srostlík Moravský, který vedl hodinu přírodovědy. A co na to říkali žáci? „ Líbilo se mi, jak pan učitel hrál ROCK na kytaru, a vtip s Picassem. Hodina byla přínosná.“ „Hodina byla super. Pan Srostlík byl  docela přísný, ale takoví učitelé bývají. Hezky hraje na kytaru a zpívá.“ „Líbilo se mi, jak zpíval a povídal nám, co všechno umí.“ "Celkově mám z hodiny dobrý pocit, a dokonce jsem se i pobavila." Přírodověda byla poučná a odnášeli jsme si další nové poznatky a cenné zkušenosti do života.

Moc děkujeme všem rodičům za ochotu i za odvahu. Během loňského školního roku jich do hodin přišlo téměř třicet a další na tuto práci navazují. Hlavní cíl této aktivity je jasný. Chceme žákům ukázat, že znalosti a dovednosti získané ve škole budou potřebovat v každodenním životě. Snažíme se tím podpořit jejich pozitivní vztah k výuce a také ještě více prohloubit spolupráci mezi rodiči a školou.