Deváťáci zvládli ministerské testy

před 6 měsíci, 4.1.2018 Poradili si s matematickou gramotností

Další potvrzení faktu, že naši žáci pod vedením svých učitelů dosahují výsledků, které je řadí nad celorepublikový průměr. Získali jsme ho po testech matematické gramotnosti, které absolvovali naši deváťáci a organizovalo je ministerstvo školství. Testů se zúčastnilo 4 319 základních škol či víceletých gymnázií z celé České republiky. Výsledky rozdělily školy do pěti skupin podle úspěšnosti, naše škola figuruje v druhé nejlepší skupině.
Jak z testů ministerstva, tak z testů společnosti Scio, které dlouhodobě využíváme, abychom si ověřili, jak jsme na tom v porovnání s jinými českými školami, dostáváme v posledních sedmi letech opakovaně pozitivní informace. Daří se nám držet postavení v nejlepší třetině škol, a to je výsledek, který nás pochopitelně těší.