Deváťáci uspěli v testech Scio

před 2 roky, 6.1.2016 Na základě výsledků celonárodních srovnávacích testů patříme do lepší poloviny škol.

Příjemná zpráva doputovala aktuálně do naší školy. Souvisí s výsledky srovnávacích testů společnosti Scio, které v listopadu absolvovali žáci našich devátých tříd. V konkurenci téměř dvaceti tisíc vrstevníků z více než šesti set škol z celé České republiky obstáli naši deváťáci se ctí. Dosáhli výsledek, který naši školu zařadil do lepší poloviny testovaných škol.  Stejně příjemné je zjištění společnosti Scio, podle které naši učitelé umí optimálně využívat studijní předpoklady žáků a pomoct jim k výsledkům, které odpovídají úrovni jejich studijních předpokladů.

A patrně vůbec nejpříjemnější je zjištění, že naši deváťáci mají svoji školu rádi a drtivá většina z nich by školu doporučila svým kamarádům, v tomto směru výrazně převyšujeme celostátní průměr. S názory deváťáků na školu se můžete seznámit v příloze tohoto článku.

Přehled základních výsledků nabízíme níže.

Výběr nejdůležitějších výsledků, testy Scio, 9. ročník, 2015/2016

ČESKÝ JAZYK
Výsledky školy v českém jazyce jsou nadprůměrné. Patříte mezi úspěšné školy a máte lepší výsledky než 70% zúčastněných škol. Porovnáním výsledků testů z českého jazyka s výsledky testů obecně studijních předpokladů společnost Scio zjistila, že studijní potenciál žáků v českém jazyce je ve škole využíván optimálně, výsledky žáků v testech odpovídají úrovni jejich studijních předpokladů.

MATEMATIKA
​Výsledky školy v matematice jsou nadprůměrné. Patříte mezi úspěšné školy a máte lepší výsledky než 60% zúčastněných škol. Porovnáním výsledků testů z matematiky s výsledky testů obecně studijních předpokladů společnost Scio zjistila, že studijní potenciál žáků v matematice je ve škole využíván optimálně, výsledky žáků v testech odpovídají úrovni jejich studijních předpokladů.

ANGLICKÝ JAZYK
Výsledky nelze porovnávat, každý žák obdržel individuální zprávu o úrovni, kterou v testech dosáhl.