Deváťáci excelovali v angličtině

před 3 měsíci, 5.1.2021 Skvělé výsledky srovnávacích testů

Příjemný šok a potvrzení trendu. Tak můžeme interpretovat výsledky celonárodních srovnávacích testů společnosti Scio, které, tentokrát on-line, na konci kalendářního roku absolvovali naši deváťáci. Jejich výsledky nás už nyní zařadily mezi výrazně lepší polovinu českých škol. Zda pronikneme mezi nejlepší třetinu nebo třeba ještě výš, se dozvíme, až budou výsledky kompletní. Jakkoliv se jedná o výsledky v případě naší školy patrně už očekávané, dosahujeme jich osmých rokem v řadě, potvrzení tohoto trendu je vždy příjemnou zprávou.
Co ale považujeme za příjemný šok, jsou výsledky v angličtině. Nikdo z našich žáků při testech nedosáhl na úroveň nižší, než která se očekává na konci základní školy. 30 % žáků dosáhlo právě na úroveň očekávanou na konci základní školy (A2), 44 % žáků je na úrovni očekávané na konci střední školy (B1), 22 % žáků se posunulo ještě o úroveň výš (B2) a 4 % dosáhla na maximální možnou úroveň C1 (může jazyk efektivně využívat pro společenské, akademické a profesní účely).
Ano, absolvovat testy nebyla povinnost, ale nabídka ze strany školy. Ano, konkrétně angličtinu vypracovalo z 46 dětí v ročníku „jen“ 23. No ale i tak! Dobře, vy!!!