Derniéra soutěže ruštinářů

před 3 roky, 23.1.2018 Cердечное спасибо!

Letošní deváťáci jsou poslední skupinou v naší škole, která se jako druhý cizí jazyk učí ruštinu. Nemohli jsme si proto nechat ujít možnost soutěžení. Čtyři děvčata našla odvahu a přihlásila se do školního kola konverzační soutěže v ruštině. Zdá se vám číslo čtyři nízké? Ale vždyť to je přesně třetina všech ruštinářů ve škole!

Soutěžní klání se skládalo ze tří částí – poslechové, která byla zaměřena na porozumění, další části byly konverzační – vylosované téma, které měly soutěžící možnost si předem připravit, a popis vylosovaného obrázku. Vyučující ruštiny Libuše Kubenová hodnotila: „V tomto období se to nejrůznějšími soutěžemi hemží, proto oceňuji, že se holky zapojily. Bojovaly a dokázaly v rámci své slovní zásoby vykouzlit maximum.“ Přísedící Ivana Pavlišová dodává: „Všechny byly moc šikovné. Velmi příjemně mě překvapilo, jak pracovaly s chybou, dokázaly se samy opravit. A zejména u popisu obrázků dokázaly vymyslet neuvěřitelné! Všímaly si nejmenších detailů a doslova s nimi čarovaly.“

Rozhodování o výsledcích nebylo vůbec jednoduché, výkony děvčat byly velmi vyrovnané. Na zlato dosáhla Nela Janků z 9.A, těsně za ní skončila Lucka Sedláčková z 9.B a o třetí místo se podělily Jindřiška Marková a Gabča Poncarová, obě z 9.A třídy. Všem děvčatům moc děkujeme za čas, který věnovaly přípravě. Věříme, že jsme si společné chvíle všechny – soutěžící i porota – užily. Nele samozřejmě držíme pěsti v krajském kole, které proběhne v březnu.