ČTVRŤÁCI PROKÁZALI SVÉ DOVEDNOSTI

před 2 roky, 25.10.2018 Dopravní hřiště v Uh. Hradišti není pro děti neznámé místo. Navštívily ho již v mateřské škole. Tentokrát však musely prokázat daleko větší znalosti a dovednosti.

Pokud se chtějí vydat s kolem na vozovku, musí znát nejen všechny dopravní značky, ale musí se jimi i řídit. Na výukovém filmu si nejdříve děti zopakovaly povinnou výbavu kola, kam nesmí cyklista vjíždět, zásady bezpečné jízdy, zastavení a řazení před křižovatkou, světelné signály, pokyny policisty i vodorovné dopravní značení. Pan Jančara měl připravené další zvídavé otázky – např.: Jakou bezpečnou vzdálenost mají mezi sebou dodržovat cyklisté? Kde se nesmí předjíždět? Na co nesmím zapomenout, abych správně odbočil? Na koho si musím dát pozor při odbočování doleva? Co když přijedu na křižovatku, kde dopravní značky nejsou? Jak je to na kruhovém objezdu? Co když semafory nefungují? Co musíš udělat, když k vám policista stojí čelem nebo zády?                                                 

 Po zkontrolování správně upevněné přilby jsme se vydali na dopravní hřiště. Nejdřív jízda zručnosti a potom již správná jízda podle všech naučených pravidel. Některé děti musí ještě potrénovat, než se vydají na místní komunikace. Příští rok nás čekají testy k získání průkazu cyklisty.