Co nás čeká v lednu 2017

před 9 měsíci, 1.1.2017 Ostrý start do nového roku čeká žáky i učitele naší školy

Žádný vídeňský valčík, ale spíš pořádný kvapík absolvují během ledna žáci i učitelé naší školy. A na skutečný tanec v lednu také dojde. Kromě obvyklého „boje“ o co možná nejlepší známky na pololetním vysvědčení čekají na žáky školní, případně už okresní kola různých olympiád a soutěží. Důvod přijít do školy opakovaně nabízíme také dospělým. Na leden jsme připravili oblíbenou kavárničku pro rodiče i další zájemce z řad veřejnosti (téma „Chválení chválí“ aneb Význam pochvaly a ocenění ve výchově, v životě, v rodičovství a v partnerství, kavárničku vede Mgr. Karel Opravil, náš školní poradenský konzultant). Leden přináší také další oblíbenou akci, totiž oblíbený ples pořádaný sdruženími rodičů žáků obou kunovických škol.

A na konec ledna jsme pro žáky připravili unikátní projekt s názvem Meziročníkové vyučování. V daný den se žáci neučí podle obvyklého rozvrhu, a dokonce ani ve svých třídách se svými spolužáky. Obsah výuky a také své spolužáky si pro tento den vybírají sami. Přesněji: na základě nabídky, kterou jim s měsíčním předstihem připraví jednotliví vyučující. Ti dětem nabízejí to nejzajímavější a nejatraktivnější ze svých oborů. Podrobnosti k projektu, který realizujeme jako jediná základní škola v ČR, předáme žákům i rodičům během prvních dvou lednových týdnů.

Podrobnější výběr z akcí plánovaných na leden 2016 najdete v příloze tohoto článku i v rubrice Kalendář událostí na pravé liště tohoto webu. Tak na viděnou ve škole.